KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9031042
nr 903 1042
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 3 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, bladets mått: ca 15x22
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 juli 2014
kl 19:10:58
19/7 09:47:35
100 kr
28/7 08:13:49
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström